EMOCE jako cesta ke svobodě, díl 1.

28.09.2020

LÁSKA NENÍ emoce, ale stav VĚDOMÍ

Věnuji se tvorbě obrazů v kombinaci dřevo-řezba a malba v této činnosti mě doprovází uvědomování si emocí a nebo obráceně, mé uvědomování emocí doprovází tvůrčí činnost. Proto jsem se rozhodl s vámi podělit o své zkušenosti, pohledy a postoje. Nejsem žádný kouč, ani guru, jen sdílím své zkušenosti a pohledy.
Také jste si všimli, že vždy se provádí psychologické testy IQ, neboli kvocient inteligence??? Tyto testy měří naší mentální inteligenci. Měří převážně úroveň učiva, které jsme zapamatovali si ze škol a knih. Takové mistrovství TEORIE. Nikde jsem však neviděl testy EQ, tedy EMOČNÍ INTELIGENCE. 

Pokud však chcete jít na důležitá místa ve státní zprávě, například k Policii, Soudnictví, apod., tak jeden z prvních a rozhodujících testů, které děláte, se skládá právě z prověrky vaší EQ. 

Díky bohu, je už veřejnosti známo, jak z výzkumu, tak ze své praxe, že jakékoliv ROZHODNUTÍ činíme na základě EMOCÍ.

 Proč se ve školách učíme vstřebávat informace, které nám většinou v životě k ničemu nejsou a o emocích se nedozvíme NIC??? Proč ve školách neexistuje předmět EMOČNÍ VÝCHOVA, když na základě emocí provádíme téměř každé své rozhodnutí??? 

A teď vám prozradím, něco, co možná nevíte. V doporučené knize na Katedře Medicíny Karlovy Univerzity, je DOPORUČENÁ ČETBA knihy EMOČNÍ INTELIGENCE od Daniela Golemana. Kniha je psaná velmi SLOŽITĚ, ale přesto v ní lze najít naprosto zásadní , vědou potvrzené informace. Například, že Robert Ader z Lékařské univerzity v Rochesteru a jeho spolupracovník David Falent, přišli na to, že EMOCE SILNĚ OVLIVŇUJÍ NERVOVÝ AUTONOMNÍ SYSTÉM, JENŽ V TĚLE REGULUJE VŠECHNO OD VÝŠKY KREVNÍHO TLAKU, HLADINY INZULÍNU... Pomocí mikroskopu našli přímo kde se DOTÝKAJÍ VLÁKNA NERVOVÉHO AUTONOMNÍHO SYSTÉMU IMUNITNÍCH BUNĚK. Tento KONTAKT UMOŽŇUJE NERVOVÝM BUŇKÁM REGULOVAT IMUNITNÍ BUŇKY. Což pro mě znamená, že EMOCE ROZHODUJÍ O MÉM ZDRAVÍ.

Proto také někteří specialisté říkají, ŽALUDEČNÍ VŘEDY NEMÁTE Z TOHO CO ŽERETE, ALE Z TOHO CO ŽERE VÁS. To lze najít i v Bibly: Člověka neposkvrňuje to, co do něj vzchází, ale to co z něj vychází. Také určitě znáte lidovou emoci: Mám toho plné zuby.

V knize se můžete dočíst, že UVĚDOMOVÁNÍM si svých emocí, dochází k našemu SEBEPOZNÁNÍ. Jinými slovy řečeno, poznání toho, kým opravdu jsme. Teď většinu lidí napadne, kdo bych asi tak měl být. Láďa, Milan, Lenka, Míša, ....Ale co je za tím? Jde o to, že s POCHOPENÍM a UVĚDOMOVÁNÍM SI tzv. negativních emocí, se mění naše vnímání veškerých situací a světa, schopností, ale hlavně to JAK SE CELKOVĚ CÍTÍME.

Co přesně znamená UVĚDOMOVÁNÍ EMOCÍ?  

CO PŘESNĚ TA ODPOROVÁ(negativní) EMOCE JE??? 

JAK A PROČ VZNIKAJÍ ODPOROVÉ EMOCE??? 

PROČ EXISTUJÍ ODPOROVÉ EMOCE? 

JAKÉ JSOU ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI ODPOROVÉ EMOCE?  

Tak přesně to je předmětem dalšího článku.

V případě, že vás toto téma zajímá, tak se můžete přihlásit k odběru Novinek, na mém webu, kde právě teď začal SERIÁL O EMOCÍCH.

Děkuji za vaší pozornost a těším se na další článek. 

Pokud se vám článek líbil, můžete ho SDÍLET, nebo klidně i napsat KOMENTÁŘ.


PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK